aliplastAliplast je svetovo známou firmou zaoberajúcou sa výrobou systémov z hliníka s niekoľkými výrobnými závodmi rozmiestnenými po celom svete. Sídlo firmy Aliplast leží v Belgicku v meste Lokeren. So systémami Aliplastu sa dnes už môžeme stretnúť prakticky všade, výrobné závody se nachádzajú v Belgicku, Francúzsku, Velkej Británii, Číne a Egypte . V poľskom meste Lublin je umiestnený rozľahlý sklad profilov a príslušenstva, ktorý urýchľuje dodaciu lehotu väčšiny prvkov na náš trh na dobu 1-2 týždne po objednaní.

Vďaka svojej funkcionalite, technickým parametrom a estetickej hodnote zažívá toto odvetvie rozkvet. Nové trendy naväzujú na nové výzvy vedúce k uspokojeniu predstáv architektov – tvorcov nových trendov a akosti v stavebníctve.Široká paleta výrobkov firmy Aliplast určite napomáha tieto predstavy realizovať. Vysoká kvalita systémov z hliníka a zároveň vysoká technologická úroveň s parametrami, ktoré vyhovujú európskym normám ako napr.normy pre akustickú alebo tepelnú izoláciu, či pre odolnosť voči vetru alebo prenikaniu vody. Otváravé prvky okien majú centrálne a akustické tesnenie z EPDM. Zasklievacie lišty sú zo zliatiny AlMgSIO.5 F22 sú pozdĺž celej dĺžky profilov. Profily zodpovedajú norme EURONUT, preto je možné na ne montovať štandardné európske typy závesov a zámkov. Je možné použiť aj bezpečnostné zámky.

Pretože je dnes Aliplast celosvetovým koncernom, dochádza zároveň k výmene mnohoročne preverených skúseností, čím sa vytvárajú podmienky na fungovanie efektívnych a pozitývnych vzťahov s našimi partnermi.

Dnes Aliplast svojim zákazníkom môže ponúknuť hliníkové systémy okien a dverí (Imperial, Superial, Econoline a Triline), konštrukcie v systéme fasád (MC-Wall, MC Glass, Tanagra), posuvné systémy (Slide,Visoglide,Superglide), skladacie systémy (Visofold), zimné záhrady so zastrešením (Aliver, Pergola system, Victorian roof), balustrády a mnohé ďalšie. Systémy sú rozdelené do dvoch hlavných skupín – s tepelnou izoláciou a bez nej. Celková ponuka je dnes tak široká, že Aliplast dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Taktiež systém poskytuje svojim zákazníkom programy pre architektov ako sú Alicad, Cover, Chacal, Alixel, ktoré uľahčujú celkovú realizáciu a oceňovanie jednotlivých zákaziek.

Firma je certifikovaná podľa ISO9001, spolupracuje s architektami, výrobnými a stavebnými firmami, pričom jej význam na domácom, ale i zahraničnom trhu, neustále rastie.